E dhimbshme ajo që po ndodhë në Itali: 793 viktima brenda ditës nga koronavirusi

Bilanci me viktimat dhe të prekurit nga koronavirusi në Itali vetëm sa vjen e përkeqësohet.

Veç brenda 24 orëve, nga të dhënat zyrtare është bërë e ditur se nga COVID-19 kanë vdekur 793 persona, transmeton lajmi.net.

Po ashtu, në Itali janë konfirmuar edhe 6 mijë  e 557 raste të reja me koronavirus.

Numri total i vdekjeve nga  virusi COVID-19 në Itali ka arritur në 4 mijë e 825 teksa numri i të prekurve me koronavirus tanimë ka kaluar në shifrën prej 53 mijë e 578.

Përqindja e vdekjeve krahasuar me të prekurit në Itali aktualisht është 7%. /Lajmi.net/