E veshur me fustan të zi, Afërdita qëndron si zonjë përkrah burrit të saj

Këngët e saj janë më të dëgjuara.
Afërdita Demaku është një ndër emrat e pëlqyer të estradës, e cila ka karrierë të bujshme muzikore. Për vite me radhë, ajo ka argëtuar publikun me zërin dhe stilin e veçantë të saj.     


Këngëtarja për fansat e saj të shumtë po mundohet që të jetë sa më afër tyre, qoftë edhe përmes rrjeteve sociale. E kur jemi te këto të fundit, Afërdita sot për 67 mijë e 800 ndjekësit e saj në instagram publikoi një imazh të bukur me bashkëshortin, shkruan rtv21.tv Në imazhin e publikuar, këngëtarja po merr pëlqime dhe komente të shumta.