Shembet një pjesë e Katedrales së Zagrebit

 

Një tërmet ka goditur Zagrebin në orët e hershme të mëngjesit.Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, EMSC tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë të shkallës Rihter.Mirëpo, sipas qytetarëve dyshohet se tërmeti kishte magnitudë prej 7 ballësh.

“Elektriciteti në disa pjesë të qytetit është ndalur. Nëpër rrugë, pjesë të vogla të ndërtesave mund të shihen të rëna në tokë. Në disa rrugë, pjesët e ndërtimeve që u shembën ishin aq të mëdha, sa shkatërruan makina. Një nga majat e katedrales së famshme të Zagrebit është dëmtuar rëndë”, shkruan timeout, përcjell GazetaBlic.

   

   

Ndërsa, një shtetas i Kosovës që jeton në Zagreb nëpërmjet videove tregon momentin e frikshëm kur ndodhi tërmeti dhe se si është shembur një pjesë e kulmit të Katedrales së Zagbrebit.

  

 

Publiée par Hax Krasniqi sur Samedi 21 mars 2020

 
 

——————————————–
Ju pëlqeu “Shembet një pjesë e Katedrales së Zagrebit”?
Komentoni ose shpërndane me shoqëri.